Lugemissaal

Funko POP

'Paljud inimesed ei mõista pop-kultuuri. Nad arvavad, et see, mida me teeme, on moehullus.' - Brian Mariotti

Firma Funko POP loob armsaid 10-sentimeetri suuruseid tegelasi paljudest tuntud filmidest nagu „Tähesõjad“, „Troonide mäng“, „Tondipüüdjad“, „Batman“ ja teised. Suur pea, nööpsilmad, väike nina – need on Funko figuuridele omased jooned.

Loe lisaks

9

Scott Flansburg (sündinud 28. detsembri 1963. aastal) on ameeriklane, kes on saanud hüüdnimeks „Inimene nagu arvuti“ ning on kantud Guinnessi rekordite raamatusse peastarvutamises. Ta on iga-aastase Üleriikliku Arvutusmesilase korraldaja ja läbiviija, matemaatikaõpetaja ja meediategelane. Ta on avaldanud raamatud „Matemaatika maagia“ ja „Matemaatika maagia teie lastele“.

Loe lisaks

Aastalõpu prillid - ilutulestiku pillerkaar

Aastavahetuse ööl pole taevalaotus tavapärane sombune ja tuhmilt pime öine taevas. Lapsed kilkavad: 'Näe, ilutulestik! Hurraa!' Tuhanded inimesed tõstavad oma pilgud kõrgustesse, et sellest värviküllasest tuledemöllust osa saada. Nägudel särab naer ja rõõm. Aga kas seda niigi eredat pillerkaart annaks veel värvilisemaks muuta? Jah, annab, teatame meie. Kasutage selleks pillerkaar- ehk spekterprille, mis hekseldavad ja murravad valgust spetsiaalsete läätsede abil.

Loe lisaks

Sillerdavad pärlid

Valged pärlid muutuvad õues mitmevärviliseks! Ja kui lähaed tuppa, muutuvad pärlid valgeks. Millest selline muutus?
Loe lisaks

Patent number 498997

Patent kuulub ungarlasele Laszlo Jozsef Birole (1899 – 1985), pastapliiatsi leiutajale.

Loe lisaks

Arhiiv

Maa