Tänapäeval ei kujuta me ostukeskust ilma ostukäruta ettegi. Tänu ostukärule saame selle triiki täis kuhjata ja mugavalt mööda kaubanduspinda liikuda. Kuid kunagi olid ka sellised ajad, kui inimestel tuli ilma selle ratastel mugavuseta hakkama saada.


 

Sylvan Goldman (1898 - 1984) 

Poeketi Piggly Wiggl omanik Sylvan Goldman otsis loomingulist lahendust, parandamaks kaupade müüdavust oma supermarketites. Muuhulgas oli just tema see mees, kes mõtles välja sellise asja nagu soodusmüük. Uurinud põhjalikult oma kliente, tegi Goldman huvitava järelduse: poodi tulnud naised ei lisa korvi enam kaupu, kui korv kandmiseks liiga raskeks muutub. Goldman hakkas pead murdma, kuidas seda probleemi lahendada, samas aga läbimüüki suurendada. 1936. aastal tuli Goldman geniaalsele ideele. Ta andis abitöölisele Fred Youngile korralduse võtta üks kokkupandav tool (umbes selline, nagu veel praegugi saab osta IKEAst), kruvida toolijalgade alla rattad ja tooli enda peale panna 2 ostukorvi. Maailma esimene ostukäru oligi sündinud.

1936. aastal Goldmani konstrueeritud ostukäru detailid  

Ostukäru ei muutunud üleöö populaarseks. Meeste arvates nägid nad ostukäru lükates välja tobedalt naiselikud, naised aga seostasid ostukäru lapsevankriga. Kuid Goldman ei jätnud jonni, vaid pani ostlejatele välja järgmise sööda. Kauplusteketi omanik palkas mõned mehed ja naised, kelle hulgas olid esindatud kõik vanusegrupid. Nende libaostjate ülesandeks oli kasutada ostukäru ja see müügisaalis kaupa täis laduda. See nipp töötas. Varsti jooksid külastajad ostukärudele tormi, et neid müügisaalis kasutada. Ka läbimüük Sylvan Goldmani kauplusteketis tõusis märgatavalt.

Näitlejad mängivad ostjaid, kes toimetavad ostukärudega poes ringi.

Ratastega ostukärude tootmiseks rajas Goldman eraldi ettevõtte, mis tegutseb tänaseni. Praegu on selle nimeks Unarco. 80 aasta jooksul on ostukäru originaal vähe muutunud. Sylvan oli uhke oma panuse üle ülemaailmsesse jaemüüki. Lisaks peab mainima, et ostukäru on peale autode kõige kasutatavam neljarattaline.

Sylvan Goldmani originaalpatent  

Suuremad kärud aitavad rohkem osta ja ainult seda kaasaegne poodleja teha tahabki.

Soovime teile meeldivat poekülastust!